Głowna treść

Zmiany w organizacji ruchu/Tymczasowe

Zmiany w organizacji ruchu/Tymczasowe

Bieżące roboty drogowe w dzielnicach (28.04.2023 r.)

Piątek, 28 kwietnia 2023 r.

Przedstawiamy cotygodniowe zestawienie prac w mieście – tabela. Od 01.05.2023 r. drogowcy przystąpią do realizacji kolejnych zadań. Spotkamy ich m.in. na ul. Wadowskiej.

Dzielnica I – Stare Miasto

Pozostałe roboty

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace związane z wykonaniem przyłącza ciepłowniczego na odcinku od Siennej do św. Krzyża 3.

PKP PLK S.A. prowadzi prace na ul. Halickiej – w związku z robotami zwężona została jezdnia.

Zmiany na kierowców czekają również na ul. Szewskiej – trwa remont kamienicy nr 5 – w trakcie dostawy i wyładunku materiałów budowlanych.

Dzielnica II – Grzegórzki

Prace ZDMK

Trwają roboty na ul. Francesco Nullo (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), lokalne zwężenia.

Pozostałe roboty

PKP PLK S.A. prowadzi prace w rejonie skrzyżowania ulic Grzegórzeckiej i Blich – jezdnie zostały zamknięte dla ruchu.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

Prace ZDMK

Od 17.04.2023 r. zamknięta jest ul. Łaszkiewicza (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), wyznaczono objazdy. Zmiany związane z lokalnym zwężeniem jezdni czekają również kierowców na ul. Klemensiewicza (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych).

Prace na ul. Sokołowskiego* oraz ul. Janickiego* dobiegają końca.

Pozostałe roboty

Zarząd Inwestycji Miejskich prowadzi prace związane z rozbudową al. 29 Listopada*.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

Prace ZDMK

Trwają roboty na ulicach: Wysockiego*, Wybickiego (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), Stelmachów (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych).

Pozostałe roboty

Zarząd Inwestycji Miejskich realizuje prace związane z budową Trasy Wolbromskiejrozbudowuje al. 29 Listopada* – zmiany na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej oraz ul. Banacha.

W związku z budową linii KST III do Górki Narodowej – od 4 do 6 maja 2023 r. prace na ul. Zielińskiej.

Dzielnica V – Krowodrza

Prace ZDMK

Na ul. Misjonarskiej oraz al. Kijowskiej realizowane są prace w ramach o art. 16 ustawy o drogach publicznych

Dzielnica VI – Bronowice

Prace ZDMK

Trwają prace naprawcze na torowisku tramwajowym w rejonie skrzyżowania ulic Bronowickiej i Przybyszewskiego oraz na zewnętrznym torze pętli Bronowice Małe.

Dzielnica VII – Zwierzyniec

Prace ZDMK

Trwają roboty na ul. Królowej Jadwigi*, ul. Włóczków*ul. Księcia Józefa oraz na ul. Chełmskiej (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych).

Dzielnica VIII – Dębniki

Prace ZDMK

Zmiany związane z lokalnym zwężeniem jezdni czekają na kierowców na ulicach: Babińskiego*Tynieckiej*Pychowickiej (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), Laurowej (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych).

Dzielnica IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki

Prace ZDMK

Trwa modernizacja ul. Suchej*.

Dzielnica X – Swoszowice

Prace ZDMK

Trwają prace na ul. Ważewskiego*.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

Pozostałe roboty

Trwa budowa sieci wodociągowej na ul. Tuchowskiej – zwężenie jezdni, ręczne sterowanie ruchem.

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

Prace ZDMK

Trwa modernizacja ul. Teligi*.

W związku z pracami na ul. Wielickiej*, od wtorku, 2.05.2023 r. przystanek autobusowy zostanie przeniesiony w inną lokalizację.

Dzielnica XIII – Podgórze

Prace ZDMK

Trwają prace na ul. Kamieńskiego*ul. Golikówka* oraz ul. Paproci.

W ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych roboty są realizowane na: ul. Żołnierskiej, Myśliwskiej i  Orawskiej.

Pozostałe roboty

PKP PLK S.A. prowadzi prace na ul. Dekerta – zamknięty jest rejon skrzyżowania ul. Dekerta, Romanowicza i Dąbrowskiego, wyznaczone objazdy.

Dzielnica XIV – Czyżyny

Prace ZDMK

Zmiany związane z lokalnym zwężeniem jezdni czekają na kierowców na: al. Jana Pawła II (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), Centralnej (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych), Na Załęczu (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych).

Pozostałe roboty

Na ul. Ciepłowniczej trwają prace realizowane przez inwestora prywatnego polegające na budowie zjazdu docelowego. W związku z robotami jezdnia została zwężona, dla pieszych wydzielono korytarz.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

Prace ZDMK

Trwają prace na ul. Glinik*.

Od czwartku, 04.05.2023 r. ruszą prace na ul. Wadowskiej* – zmodernizowana zostanie jezdnia na odcinku od budynku nr 177  na ul. Lubockiej do budynku nr 22 na ul. Wadowskiej. W czasie robót – zmiany dla kierowców (lokalne zwężenie). W razie potrzeby ruch będzie kierowany ręcznie, przez uprawnionego pracownika. Koszt modernizacji to ok. 1,1 mln zł. Roboty realizowane będą do połowy maja br.

Pozostałe roboty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje fragment S7, zmiany w organizacji ruchu pojawiły się na ul. Wąwozowej oraz na ul. Kocmyrzowskiej

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

Prace ZDMK

Trwa modernizacja al. Przyjaźni* – od al. Andersa w kierunku al. Róż – połowa jezdni wyłączona z ruchu (ruch jednokierunkowy) oraz al. Róż*.

—-

We wtorek, 2 maja odbędą się obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – Tak smakuje małoPOLSKA Biało-Czerwona. Przyjdź po Flagę! Wydarzenie rozpocznie się defiladą – przejazdem zabytkowych autobusów i samochodów, który ruszy o godz. 11.00 z ul. Lubomirskiego, następnie ulicami: Rakowicką, Lubicz, Basztową, Podwale, Straszewskiego, Franciszkańską, Dominikańską, Westerplatte, Basztową i Szpitalną.

Główne uroczystości odbędą się na Małym Rynku, którym towarzyszyć będą m.in. występy artystyczno- wokalne zespołów regionalnych. Impreza spowoduje tymczasowe wstrzymanie ruchu na trasie defilady.  W zabezpieczeniu wydarzenia będzie uczestniczyć Policja.

Pełna informacja na temat prac realizowanych w dniach 01-07.05.2023 r. – w tabelarycznym zestawieniu.

* Zadanie dofinansowane z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy