Głowna treść

Akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą” w Galerii Bronowice

Zdrowie pod kontrolą

Akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą” w Galerii Bronowice

Już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, Galeria Bronowice zaprasza wszystkich krakowian na bezpłatne badania profilaktyczne, które skontrolują stan zdrowia i pozwolą na wczesne wykrycie nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu. Organizatorem akcji jest krakowski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

W ramach wiosennej edycji akcji „Zdrowie pod kontrolą” w Galerii Bronowice będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze, zbadać poziom glukozy we krwi, a także poznać masę i skład swojego ciała. W programie wydarzenia przewidziano także m.in. pokazy pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne oraz pogadanki dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych, alkoholizmu i edukacji z zakresu nowotworu jądra i raka szyjki macicy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci czekać będzie „Szpital Pluszowego Misia”, gdzie edukatorzy spróbują oswoić maluchy z zagadnieniami medycznymi. Ponadto organizatorzy, wspólnie z Fundacją DKMS, pomogą zarejestrować się uczestnikom do Bazy Dawców Szpiku.

Celem akcji jest ułatwienie lokalnej społeczności dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się 22 kwietnia w godz. 10.00-18.00. Wstęp jest bezpłatny.  

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.       

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy