Głowna treść

Rusza sprzątanie hulajnóg – zgłoś porzucony sprzęt!

Rusza sprzątanie hulajnóg – zgłoś porzucony sprzęt!

Umowy z operatorami hulajnóg elektrycznych podpisane – może więc wystartować oczekiwana przez wielu mieszkańców usługa odwożenia/odnoszenia (czyli tzw. relokacji) nieprawidłowo zaparkowanych hulajnóg. Na razie w obszarze nieco większym niż ten, który wyznacza druga obwodnica.

Na tym terenie (wychodzącym przeważnie około kilkudziesięciu metrów poza: Aleje Trzech Wieszczów, ulicę Wita Stwosza, Aleję Powstania Warszawskiego oraz ulicę M. Konopnickiej) wyznaczono 163 punkty mobilności. I tylko tam użytkownicy znajdujący się w tej części miasta mogą legalnie oddać hulajnogę. Aplikacje do obsługi powinny blokować możliwość zakończenia wypożyczenia w innym miejscu, niż w punkcie mobilności.

Tak wygląda mapa obszaru objętego relokacją (zaznaczony na niebiesko):

Rusza sprzątanie hulajnóg – zgłoś porzucony sprzęt!

Za nieprawidłowo zaparkowaną hulajnogę wewnątrz wyznaczonego terenu (czyli taką, która kwalifikuje się do relokacji) będziemy uznawać każdy pojazd, który znajduje się poza wyznaczonym punktem mobilności, oznaczonym liniami i wyraźnym znaczkiem na ziemi.

Porzucone hulajnogi należy zgłaszać do Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie (ze zdjęciem – tzn. z załączonym plikiem jpeg w mailu lub w MMSie)

  • mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub

  • pod numerem telefonu: 501 678 116.

Każde potwierdzone naruszenie będzie zgłaszane firmie, która na koszt danego operatora odstawi hulajnogę we właściwe miejsce.

Jednocześnie przypominamy: na pozostałym obszarze Krakowa hulajnogi należy parkować zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym, czyli możliwie najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, zostawiając przynajmniej 1,5 metra na przejście czy przejazd! Zgłoszenia łamania tego przepisu należy kierować do Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Liczymy, że wprowadzone nowe zasady i usługa relokacji pozwolą skutecznie i szybko poradzić sobie z problemem zagracania przestrzeni miejskiej hulajnogami elektrycznymi, należącymi do prywatnych wypożyczalni. Jeśli ten projekt – na razie wprowadzony pilotażowo na 3 miesiące – sprawdzi się, w przyszłym roku będziemy chcieli rozszerzyć go na kolejne obszary miasta.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy