Głowna treść

Przy placu Nowowiejskim powstanie Gołębi Ogród Krakowian

Przy placu Nowowiejskim powstanie Gołębi Ogród Krakowian

Do 19 lipca potrwa przyjmowanie ofert w przetargu na budowę parku kieszonkowego przy placu Nowowiejskim. Nowa przestrzeń stanie się miejscem rekreacji i wypoczynku dla okolicznych mieszkańców, klientów targowiska oraz lokalnych przedsiębiorców. Ogród będzie podzielony na strefy, które połączą ścieżki spacerowe.

Na drewnianych podestach pojawią się wygodne ławki, huśtawki, stoliki piknikowe oraz urządzenia do zabawy dla dzieci. Z myślą o miłośnikach czytelnictwa zaprojektowano „ptasią” biblioteczkę, dzięki której wymiana książek z innymi mieszkańcami stanie się łatwa i przyjemna. W Gołębim Ogrodzie Krakowian nie mogło zabraknąć elementów nawiązujących do charakteru miejsca: poidełka dla ptaków oraz karmnik. Dodatkowo niepowtarzalny charakter przestrzeni podkreślą rzeźby przestawiające gołębie.

W istniejącą zieleń wysoką wkomponowane zostaną nowe nasadzenia drzew i krzewów. Gatunki roślin dobrano w taki sposób, aby o każdej porze roku użytkownicy ogrodu mogli cieszyć się urokami przyrody. Założenie projektowe przewiduje nasadzenia roślin miododajnych, co zwiększy wzrost bioróżnorodności.

Termin składania ofert do ogłoszonego przetargu – 19 lipca, do godz. 11.00. Szczegóły na stronie ZZM.

Projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy