Głowna treść

Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

W sobotę, 2 września, zostaną wprowadzone powakacyjne rozkłady jazdy miejskich autobusów, a 4 września – tramwajów. Najważniejsze zmiany są związane z uruchomieniem nowej trasy tramwajowej do Górki Narodowej i rozpoczęciem remontu ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej.

Zmiany w kursowaniu autobusów

Już w sobotę, 2 września, zostaną wprowadzone powakacyjne rozkłady jazdy, a część linii zmieni swoje trasy.

Uwaga! Zmiany tras i rozkładów jazdy linii autobusowych, kursujących w rejonie Górki Narodowej, zostaną wprowadzone od poniedziałku, 4 września.

Szczegóły w komunikacie ZTP: „Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej ze względu na zakończenie wakacji szkolnych”

Zmiany w kursowaniu tramwajów

W poniedziałek, 4 września, zostaną wprowadzone powakacyjne rozkłady jazdy, zakładające przywrócenie kursowania tramwajów w dni powszednie co 5, 7,5 lub 15 minut. Tego dnia zostanie uruchomiona także nowa trasa tramwajowa do Górki Narodowej, a także zostanie zakończony remont torowiska na rondzie Mogilskim.

Wciąż wyłączony będzie ruch tramwajowy do Wzgórz Krzesławickich.

Szczegóły w komunikacie ZTP: „Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej ze względu na zakończenie wakacji szkolnych”

Przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej

W sobotę, 2 września, rozpocznie się przebudowa ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej. W związku z tym przez 12 miesięcy tramwaje nie będą kursować do pętli na Salwatorze. Komunikację w tej części miasta będą zapewniać linie autobusowe nr 100, 109 i 502, a linie tramwajowe zostaną skierowane do Cichego Kącika.

Szczegóły w komunikacie ZTP: „Zmiany związane z przebudową ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki”

Uruchomienie linii tramwajowej do Górki Narodowej

4 września zostanie uruchomiona nowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanej infrastruktury aż do ulicy Banacha, do nowego przystanku „Papierni Prądnickich”. Zostaną tam skierowane linie nr 18 i 50. Zintegrowany węzeł przesiadkowy, na który składa się pętla tramwajowa, terminal autobusowy i parking P+R będzie dostępny za kilka miesięcy.

Szczegóły w komunikacie ZTP: „Uruchomienie linii tramwajowej do Górki Narodowej”

Linie sezonowe i rekreacyjne

Od 4 września w pogodne weekendy na ulicach miasta pojawią się tylko dodatkowe kursy linii nr 134 na trasie do ogrodu zoologicznego, a także linia nr LR0 („Os. Podwawelskie” – „Ojców Zamek”).

W dalszym ciągu linie sezonowe i rekreacyjne będą uruchamiane w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek na stronie ztp.krakow.pl będzie publikowany komunikat informujący o funkcjonowaniu linii w najbliższy weekend.

Szczegóły w komunikacie ZTP: „Zmiany w funkcjonowaniu linii rekreacyjnych ze względu na zakończenie wakacji szkolnych”

Zmiany nazw przystanków

2 września zostaną wprowadzone zmiany nazw przystanków:

  • „Bociana” na „Zawodzie”
  • „Górka Narodowa” na „Prądnik Biały Wschód”
  • „Górka Narodowa Wschód” na „Os. Gotyk”
  • „Krowodrza Górka” na „Krowodrza Górka P+R”
  • „Kuźnicy Kołłątajowskiej” na „Ks. Meiera”
  • „Pachońskiego” na „Pachońskiego P+R”
  • „Słomczyńskiego” na „Kuźnicy Kołłątajowskiej”.

Zostaną także uruchomione nowe przystanki: „Bociana”, „Brodowicza”, „Górnickiego”, „Papierni Prądnickich”, „Promienistych”, „Soboniowice”, „Sosabowskiego” i „Zauchy”.

Ponadto w poniedziałek, 4 września, zostanie wprowadzona zmiana nazwy przystanku „Muzeum Lotnictwa” na „Muzeum Lotnictwa Polskiego”, a także zostanie uruchomiony nowy przystanek „Jordanowska”.

Szczegóły w komunikacie ZTP: „Zmiany nazw oraz uruchomienie nowych przystanków”

Nowe rozkłady jazdy zostaną opublikowane na stronie internetowej Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie – ztp.krakow.pl.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy