Głowna treść

Ogród Krakowianek

Kwitnący i szczególnie ważny! Taki będzie „Ogród Krakowianek”

Już niebawem nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na wyjątkową przestrzeń, która powstanie przy ul. Prądnickiej, a dokładniej – w rejonie Nowego Kleparza. „Ogród Krakowianek” będzie nie tylko zielonym, kwitnącym zakątkiem, ale i miejscem symbolicznym, które podkreśli ważną rolę kobiet w społeczeństwie.

Róże, liliowce, tulipany, powojniki, klony czerwone oraz robinie akacjowe! Kilka tysięcy kwiatów, krzewów, pnączy i cebul oraz 100 drzew zostanie posadzonych w okolicy Nowego Kleparza, by stworzyć „Ogród Krakowianek” (sprawdź lokalizację). To będzie nie tylko zielony zakątek w centrum miasta, ale i ważne miejsce upamiętnienia wydarzenia, jakim było nadanie kobietom w naszym kraju praw wyborczych – 28 listopada 1918 r. Polska jako jeden z pierwszych państw zdecydowała się na nadanie praw wyborczych kobietom.

Kobiecym głosem

W przestrzeni ogrodu powstanie ścieżka dydaktyczna, która pozwoli na zapoznanie się z historią emancypacji kobiet w Polsce oraz na świecie, a stworzone tam polany będą idealnym miejscem organizacji różnych wydarzeń kulturalnych. Nowa nawierzchnia, ławki, a na głównej osi komunikacyjnej – plac pamięci. To będzie właśnie punkt opatrzony tablicą z symboliczną datą – 28.11.1918 r.

Ogród Krakowianek

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy