Głowna treść

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Innowacyjne rozwiązanie w zakresie stacji ładowania pojazdów

Kraków przygotowuje projekt modernizacji oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W ramach tego zadania miasto planuje stworzyć dodatkowo system stacji do ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem latarni LED.

– Właśnie mieliśmy okazję zobaczyć, jak latarnia LED może służyć do ładowania pojazdu elektrycznego. Nie jest to zbyt duże urządzenie a może zdecydowanie usprawnić obsługę samochodów elektrycznych, których zapewne z roku na rok będzie coraz więcej w naszym mieście – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Zdecyduj, gdzie chciałbyś ładować swój pojazd

Aby jeszcze lepiej opracować szczegóły zadania związanego ze stworzeniem systemu stacji ładowania, został opracowany formularz. Za jego pomocą mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje lokalizacji, w których na latarniach mogłyby pojawić się urządzenie wyposażone w moduł umożliwiający ładowanie.

Ankieta jest już dostępna tutaj.

– Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania propozycji lokalizacji. Na bazie ankiety sprawdzimy czy jest zapotrzebowanie w mieście na tego typu rozwiązanie oraz jakiego typu pojazdy byłyby ładowane – podkreśla Piotr Trzepak, zastępca dyrektora ds. dróg w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy