Głowna treść

e-Konsultacje - nowoczesna, wygodna i szybka forma kontaktu z Urzędem

e-Konsultacje - nowoczesna, wygodna i szybka forma kontaktu z Urzędem

Czym są e-Konsultacje?

e-Konsultacje to spotkania klientów z pracownikami Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, które organizowane są wirtualnie, na platformie TEAMS. Odbywają się według harmonogramu, który znajduje się w kalendarzu (link). Dzięki e-konsultacjom w prosty i przystępny sposób możesz zapoznać się m.in. z informacjami na temat funkcjonowania Urzędu, a także finansowymi formami wsparcia oferowanymi przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. W trakcie e-Konsultacji uzyskasz informacje na temat:

  • pośrednictwa pracy,
  • poradnictwa zawodowego,
  • rejestracji, a także ewidencji i świadczeń,
  • legalizacji zatrudnienia cudzoziemców,
  • podnoszenia kwalifikacji,
  • dotacji i finansowych form wsparcia, w tym dla osób z niepełnosprawnością,
  • rozliczania dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. 

Kto może wziąć udział w spotkaniu?

Z e-Konsultacji skorzystać może każdy, kto zarezerwuje wizytę w kalendarzu oraz wyrazi chęć uczestnictwa w takiej formie spotkania.

Jak zarezerwować wizytę w kalendarzu?

Aby zarezerwować termin spotkania na wideo konsultację, wystarczy kliknąć w kalendarzu na wybraną usługę. Następnie wybrać dogodną datę oraz godzinę e-Konsultacji spośród dostępnych terminów i kliknąć przycisk „rezerwuj". W formularzu zgłoszeniowym należy wpisać imię i nazwisko oraz adres e-mail. Po dokonaniu rezerwacji na wskazany adres e-mail przesłany zostanie link do spotkania na platformie TEAMS. Za pomocą przycisku „zarządzaj rezerwacją" istnieje również możliwość zmiany terminu lub jego odwołania.

Dlaczego warto skorzystać?

e-Konsultacje to usługa, która pozwala zaoszczędzić czas konieczny na dojazd i wizytę w Urzędzie, a także szybko uzyskać potrzebne informacje bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas spotkania on-line z pracownikiem Urzędu klienci będą mieli możliwość uzyskania kompleksowej informacji na temat bieżącej oferty usług Grodzkiego Urzędu Pracy.

Ważne!

Udział w e-konsultacji nie jest równoznaczny z obowiązkowym terminem stawiennictwem w Urzędzie. Podczas e-Konsultacji nie ma możliwości otrzymania skierowania do pracy oraz przesłania dokumentów do Urzędu. E-Konsultacje mają charakter wyłącznie informacyjny.
 
Konsultacje odbywają się na platformie Teams. Możesz korzystać z nich na dwa sposoby:
- zakładając konto w aplikacji Microsoft TEAMS; konto zakłada się jednorazowo i może służyć do wielokrotnego korzystania z e-Konsultacji,
- korzystając z przeglądarki internetowej klikając w link otrzymany w e-mailu.

Załączniki:
Regulamin E-konsultacji

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy