Głowna treść

Złap oddech w górach

Złap oddech w górach

Pocovidowe zielone szkoły w miejskich ośrodkach wypoczynkowych.

Okres pandemii, który trwa już dwa lata, to bardzo trudny czas przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Miesiące przymusowej izolacji, brak kontaktu z rówieśnikami, brak możliwości uczęszczania na zajęcia stacjonarne – wszystko to razem wpłynęło na pogorszenie kondycji psychicznej uczniów. Z myślą o tym jak w tej sytuacji można pomóc młodemu pokoleniu, powstał projekt pn. „ZŁAP ODDECH W GÓRACH! Pocovidowe zielone szkoły”, który skierowany jest do szkół podstawowych i średnich z Krakowa.

Program przygotowany został dzięki środkom pochodzącym z poprawki klubu Platforma Koalicja Obywatelska Rady Miasta Krakowa. Kwota w wysokości 1 000 000 zł pozwoli na wyjazd na zielone szkoły ponad 2 000 dzieci. W okresie od marca do listopada 2022 r. zaplanowanych jest aż dwadzieścia turnusów do dwóch górskich ośrodków wypoczynkowych.

Pierwszy z nich, to położone w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Starego Sącza - Centrum Wypoczynku „JordaNova” w Gołkowicach Górnych (filia Centrum Młodzieży w Krakowie). Ośrodek znajduje się na terenie kilkuhektarowego lasu sosnowo – modrzewiowego i posiada bogatą infrastrukturę. Szkoły będą mogły tu zorganizować zarówno zajęcia edukacyjne, artystyczne, jak  i sportowe. Malowniczy teren z pewnością będzie sprzyjał warsztatom w plenerach czy wycieczkom.

Kolejne miejsce, które przygotowało ofertę dla uczniów krakowskich szkół to Górski Ośrodek Szkolno - Wypoczynkowy „Pod Durbaszką” w Szczawnicy - Jaworkach (filia Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza”). Znajduje się on w urokliwym zakątku Małych Pienin
na wysokości 850 m n.p.m., na północnym stoku Durbaszki. To gratka dla miłośników bliższych i dalszych górskich wędrówek.

„Pocovidowe zielone szkoły” są ciekawą formą zajęć pozalekcyjnych, która zapewni dzieciom
i młodzieży aktywne spędzanie czasu, kontakt z naturą, ale przede wszystkim kontakt z kolegami – wszystko, czego najbardziej brakuje uczniom w czasie trwającej pandemii. Ważne jest także to, że dzięki udziałowi szkół w tym programie, uczniom uda się zmienić otoczenie, wypocząć, nabrać sił, a to z kolei będzie bardzo korzystne dla ich zdrowia psychicznego. Zachęcam zatem placówki do skorzystania z tej propozycji i zgłoszenia się na wyjazd. Oferta ze szczegółami
oraz regulaminami została już rozesłana do wszystkich szkół podstawowych i średnich
w Krakowie.

Koszt:
150 zł/os. – wyjazdy 5-dniowe
100 zł/os. – wyjazdy 4-dniowe

Cena zawiera: transport w obie strony, zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz ubezpieczenie

Zapisy (od 14 lutego 2022 r.):
• CW JordaNova (www.jordanova.pl) - pod nr tel. 12 430 00 15 wew. 237 (od poniedziałku
do piątku w godz. 7:30-13:30) lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegóły oferty oraz regulamin: www.cmjordan.krakow.pl

• GOSW „Pod Durbaszką” (www.durbaszka.pl) – formularz zgłoszeniowy
na stronie www.mdkdh.krakow.pl w zakładce „Zielone Szkoły”.
Dodatkowe informacje – pod nr tel.: 604 053 621 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00) lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegóły oferty oraz regulamin: www.mdk-dh.krakow.pl

Realizatorzy projektu:
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, ul. Krupnicza 38
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul Reymonta 18

Tomasz Daros
Radny Miasta Krakowa

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy