Głowna treść

Zapisz się na Mistrzostwa Krakowa Seniorów!

Zapisz się na Mistrzostwa Krakowa Seniorów!

Badmington, bule, biegi, nordic walking, pływanie, ringo, czy wielobój sprawnościowy – m.in. w takich dyscyplinach będzie można się sprawdzić podczas siódmej edycji Mistrzostw Krakowa Seniorów 65+ o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 września na obiektach KS Bronowianka. Zapisy osób w kategoriach wiekowych 65+, 70+, 75+ i 80+ już ruszyły.

Celem tej cyklicznej inicjatywy jest przede wszystkim propagowanie zdrowego wypoczynku i promowanie wśród seniorów aktywności ruchowej. To także popularyzacja różnych dyscyplin sportowych wśród krakowian 65+. Nie do przecenienia jest również okazja do integracji i dobrej zabawy z odrobiną rywalizacji. Finałem imprezy będzie wyłonienie mistrzów – kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych: 65+, 70+, 75+ i 80+.

VII Mistrzostwa Krakowa Seniorów 65+ zostaną przeprowadzone w dziesięciu dyscyplinach sportowych, takich jak: badminton, bule, biegi, nordic walking, pływanie, ringo, rowerowy tor przeszkód, tenis stołowy, tenis ziemny, wielobój sprawnościowy. W programie także aqua aerobic, czyli gimnastyka w wodzie. Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować o puchar prezydenta i medale.

W rozgrywkach mogą wziąć udział krakowscy seniorzy w wieku 65+. Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do 13 września.

Seniorzy mogą zgłaszać się telefonicznie lub mailowo: Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, 32-138 Kraków, ul. Lenartowicza 14, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 633 26 62 (rejestracja telefoniczna możliwa od poniedziałku do w godz. 10.00 do 14.30).

Kartę zgłoszenia można pobrać na profilu realizatora imprezy na Facebooku, ze strony internetowej dlaseniora.krakow.pl lub w biurze Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF (ul. Lenartowicza 14, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.30). Na pierwszych 350 uczestników czekają pakiety startowe (koszulka, woda mineralna, baton energetyczny lub bułka regeneracyjna).

Organizatorem mistrzostw jest Urząd Miasta Krakowa  Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, w którym funkcjonuje referat ds. seniorów. Imprezę realizują Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej − Zarząd Wojewódzki oraz Klub Sportowy „Bronowianka”. Partnerami wydarzenia są: Rada Krakowskich Seniorów i miejska sieć Centrów Aktywności Seniorów.

Opieka medialna: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Radio Pogoda, KRAKÓW.PL, Głos Tygodnik Nowohucki, gazeta Senior.pl i Kurier Małopolskiego TKKF.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy