Głowna treść

Za nami 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

Za nami 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

Ponad 40 interesujących wywiadów z pracownikami Kraków Airport, szczegółowe zaprezentowanie ich codziennych obowiązków, a także wiele merytorycznych wskazówek, jak zdobyć wymarzoną pracę na lotnisku – tak w wielkim skrócie wyglądały 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, które odbyły się 22 marca. Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Lotniczej. 

6-godzinna transmisja online z 3. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych została przeprowadzona za pośrednictwem Facebooka oraz platformy YouTube. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce przyciągnęło przed ekrany łącznie 50 000 uczestników.  

Dzięki Lotniskowym Targom Zawodoznawczym choć na chwilę można było przenieść się do miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów i dowiedzieć się m.in. o karierze marszałka, asystenta dyżurnego operacyjnego portu lotniczego, koordynatora obsługi terminalowej czy pilota. Podczas wydarzenia nie zabrakło także interesujących rozmów z przedstawicielami Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej czy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. 

3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze były nie tylko szansą do zapoznania się z profesjami lotniskowymi. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali także wielu interesujących anegdot i ciekawostek związanych z pracą w porcie lotniczym. Przedstawicielka Służby Celno-Skarbowej opowiedziała, jakie narzędzia służą do sprawdzania bagażu. Zaprezentowała także niecodzienne przedmioty zarekwirowane pasażerom. Wśród nich znalazła się m.in. skóra niedźwiedzia czy koralowce. Z kolei przedstawiciele Straży Granicznej przynieśli ze sobą nowy nabytek – robota pirotechnicznego, który wykorzystywany jest w przypadku pozostawionego na lotnisku bagażu bądź innego podejrzanego przedmiotu. Na zakończenie marszałek opowiedział widzom, skąd właściwie wzięła się nazwa jego zawodu.         

Wszystkie materiały dotyczące zawodów lotniskowych udostępnione zostały na oficjalnej stronie targów: www.krakowairport.pl/targi.

Centrum Edukacji Lotniczej

Centrum Edukacji Lotniczej - Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe produkty dla osób indywidualnych.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy