Głowna treść

Trwają wakacyjne remonty w szkołach

Trwają wakacyjne remonty w szkołach

Ponad 42 mln zł – to pula środków, którą miasto przeznaczy w 2022 r. na prace remontowe i modernizacyjne w 279 jednostkach oświatowych. W zależności od potrzeb odnawiane są m.in.: sale gimnastyczne, sale lekcyjne, korytarze, kuchnie i sanitariaty. Łącznie wykonanych zostanie blisko 700 zadań. Większość z nich realizuje Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

Co roku mniejsze roboty budowlane i prace remontowe wykonywane są głównie w czasie wakacji. Najczęściej obejmują wymianę lub naprawę dachów i instalacji (elektrycznych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych), wykładzin i parkietów, stolarki i ślusarki okiennej.

W większości szkół remonty zakończą się przed 31 sierpnia. Część prac wykonano już w lipcu – m.in. modernizację przeszła sala gimnastyczna w SP nr 126 (os. Tysiąclecia), wyremontowano dach nad częścią biblioteki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (ul. Porzeczkowa), odświeżono sale lekcyjne, szatnie i korytarz SP nr 97 (ul. Judyma), doposażono ogródek przy Przedszkolu nr 163 (ul. Podedworze 2A), utwardzono kostką betonową nawierzchnię pod stojakami na rowery i hulajnogi oraz dojście do Przedszkola nr 41 (ul. Babińskiego), a także naprawiono tam uszkodzone przez dziki ogrodzenie, odmalowano ściany i wymieniono okna w salach dydaktycznych Przedszkola nr 111 (os. Na Stoku).

Szczegółowy wykaz prowadzonych prac remontowych można znaleźć na stronie mcoo.krakow.pl.

Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie realizuje również zadania inwestycyjne mające na celu rozwój i modernizację infrastruktury oświatowej. 1 września zajęcia rozpoczną się w dwóch nowych budynkach powstałych w efekcie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Katowickiej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 przy ul. Skotnickiej. Zakończyła się również rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 134 przy ul. Kłuszyńskiej.

Aktualnie trwają natomiast roboty budowlane związane m.in. z:

 • budową szkoły podstawowej na os. Złocień
 • budową nowego obiektu dla Samorządowego Przedszkola nr 38 przy ul. Jabłonkowskiej
 • rozbudową dwóch szkół podstawowych: nr 72 przy al. Modrzewiowej i nr 67 przy ul. Kaczorówka
 • adaptacją budynku na potrzeby Specjalistycznej Poradni Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na os. Willowym
 • termomodernizacją ośmiu budynków oświatowych:
  • Samorządowego Przedszkola nr 123 przy ul. Macieja Miechowity
  • Samorządowego Przedszkola nr 148 na os. Tysiąclecia
  • Samorządowego Przedszkola nr 165 przy ul. Danka
  • Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Pigonia
  • Szkoły Podstawowej nr 74 przy ul. Branickiej
  • Szkoły Podstawowej nr 113 przy ul. Stachiewicza
  • Szkoły Podstawowej nr 149 przy ul. Bujaka
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Na Błonie.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krakowie na uczniów czeka z kolei niespodzianka. Na ścianach szkolnego korytarza zagościły malunki z wizerunkami związanych z Krakowem twórców: noblistów Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej, a także niedawno zmarłego Adama Zagajewskiego. Towarzyszą im fragmenty ich poezji.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy