Głowna treść

Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!

Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!

Głos Seniora prezentuje najnowszy spot ogólnopolskiej kampanii społecznej Stop Manipulacji – nie daj się oszukać z udziałem Honorowej Ambasadorki Głosu Seniora - DJ Wiki, Wirginii Szmyt - najstarszej didżejki w Europie!

Jak wynika z oficjalnych danych - rocznie przestępcy dzięki różnego rodzaju oszustwom wyciągają z kont bankowych seniorów ponad 100 milionów złotych. Dlatego edukacja osób starszych w obszarze bezpieczeństwa jest tak potrzebna. Co chwilę powstają nowe techniki manipulacyjne. Tylko w przeciągu dwóch lat oszuści wymyślili ponad 50 różnych modyfikacji technik manipulacyjnych i oszustw. Informacje na ten temat spływają do nas z całej Polski.

Na oszustwa najczęściej narażeni są seniorzy mieszkający samotnie, bez rodziny, którzy dają się zwieść różnorodnym i coraz to nowszym metodom naciągania i manipulacji. Przeciwdziała temu Stowarzyszenie MANKO - od 10 lat wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora oraz organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora - Gmina Przyjazna Seniorom czy Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie, a także od 5 lat kampanii "Stop manipulacji, nie daj się oszukać". W związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, Głos Seniora uświadamia oraz  apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z potencjalnymi oszustami. 
W ramach kampanii Głos Seniora przestrzega seniorów, przed manipulacją i demaskuje najnowsze techniki oszustw. W tym roku została zainaugurowana już V edycja kampanii „BEZPIECZNY SENIOR – STOP MANIPULACJI, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”, prowadzona we współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Ponadto w kampanię zaangażowane są także miasta partnerskie zrzeszone w Programie Gmina Przyjazna Seniorom, prawnicy czy Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Dołącz do kampanii Głosu Seniora! Stop manipulacji, Nie daj się oszukać!

Bądźmy Solidarni z Seniorami! Razem Damy Radę!

Organizatorzy kampanii społecznej Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!:

Kontakt do Mediów:

Magdalena Mika, Specj. ds. promocji, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 792 882 784

Ewa Hołota, Dyrektor ds. Promocji, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 534 573 412

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy