Głowna treść

Senior  w Ruchu

Senior w Ruchu

29 sierpnia 2022 roku na Stadionie Miejskim w Busku-Zdrój odbyła się Konferencja prasowa "Senior w Ruchu" z udziałem Pani Minister Anny Krupki – sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Konferencja zainaugurowała ogólnopolską kampanię społeczną Senior w Ruchu organizowaną przez Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora, której celem jest zwiększenie aktywności fizycznej seniorów i ich wiedzy na temat wpływu sportu i aktywności na zdrowie.

Kampania realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, a współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wiceminister Anna Krupka podkreśla, że działania skierowane w celu aktywizacji osób starszych są priorytetem.

Takie kampanie społeczne są bardzo potrzebne. Aktywność w grupie osób starszych jest bardzo ważna. Takie kampanie sprawiają, że ta aktywność wzrasta. Dzięki temu Seniorzy mogą dłużej zachować, sprawność, samodzielność i niezależność – mówiła.

Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO-Głosu Seniora poinformował, że w ramach kampanii w całej Polsce zorganizowanych zostanie m.in. 12 Międzypokoleniowych Marszobiegów po Zdrowie i 12 Akademii Sportu dla seniorów w wieku 60 + oraz ogólnopolski konkurs w czterech kategoriach.

Sportowa Seniorska Gmina Roku, czyli samorząd promujący ruch po 60 roku życia. Sportowa Seniorska Organizacja Roku, czyli organizacja, która promuje sport, w tym przypadku UniwersytetY Trzeciego Wieku, czy kluby seniora. Sportowy Seniorski Event Roku np. olimpiada sportowa dla seniorów, czy seniorada i Aktywny Senior-Sportowiec Roku – mówił.

Podczas wydarzenia odbyło się także uroczyste wręczenie certyfikatów dla samorządów, które zostały partnerem kampanii Senior w Ruchu: Sandomierz, Busko-Zdrój, Masłów, Sędziszów, Miechów, Miasto i Gmina Małogoszcz, Raków, Jędrzejów, Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju, Fundacja ReStart, UTW Końskie, TKKF „gryf” w Miechowie, Mielecka Rada Seniorów, Stanisława Rzeźnik, Mielecki UTW Elżbieta Kwiatkowska, Fundacja Taneczna Gracja z Mielca, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów
w Małogoszczy, Audika, SKOK Ziemi Rybnickiej, Kosmetyki Dr Duda, Hotel Gromada Busko-Zdrój, Xtreme Fitness Busko-Zdrój oraz Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Finałem wydarzenia był Międzypokoleniowy Marszobieg Po Zdrowie z Głos Seniora, który uroczyście rozpoczęła Pani Minister Anna Krupka. Marszobieg poprowadził Marek Pilch – maratończyk, Ambasador Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora. W Międzypokoleniowym Marszobiegu po Zdrowie z Głosem Seniora wzięło 120 osób z 10 Gmin Przyjaznych Seniorom, które pokonały dystans 2400 m.

 

WYNIKI MARSZOBIEGU:

Najstarszy Zawodnik - Czesław Wróbel (85 l.)
Najmłodszy Zawodnik - Kamila Kaczyńska (15 l.)

Klasyfikacja Ogólna:

I miejsce - Janusz Masłowski z Miechowa
II miejsce - Jadwiga Balcer-Dejworek z Miechowa
III Miejsce - Grażyna Rokosz z Busko-Zdrój

Kategoria Kobiet:

I miejsce - Jadwiga Balcer-Dejworek z Miechowa
II miejsce - Grażyna Rokosz z Busko-Zdrój
III miejsce - Pani Jolanta Kałucka z DPS Solec Zdrój

Kategoria Mężczyzn:

I miejsce - Janusz Masłowski z Miechowa
II miejsce - Zdzisław Soja z Mielca
III miejsce - Robert Chrzanowski - Busko-Zdrój

Konferencja zrealizowana została w ramach kampanii „Senior w Ruchu” organizowanej przez Stowarzyszenie MANKO- Głos Seniora pod patronatem honorowym Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej,
a współfinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem wydarzenia było Busko-Zdrój - Gmina Uzdrowiskowa.

Senior  w Ruchu

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy