Głowna treść

Ogrodnicza Krowodrza - sezon 2022

Ogrodnicza Krowodrza - sezon 2022

1 kwietnia, w 112. rocznicę przyłączenia Krowodrzy do Krakowa, swój kosmiczny sezon rozpoczyna grupa Ogrodnicza Krowodrza. Zapraszamy mieszkańców na wspólne sadzenie instalacji ogrodniczych, warsztaty, pikniki i artystyczne realizacje oraz krowie lato!

Ze szczegółami naszych planów można zapoznać się pod adresem: www.zielonyblok.pl

Ogrodnicza Krowodrza integruje lokalną społeczność wokół wielowiekowego ogrodniczego dziedzictwa Krowodrzy, Dzielnicy V Krakowa. W naszych działaniach łączymy ogrodnictwo ze sztuką, tworzymy roślinne instalacje, uprawiamy ogrodniczą partyzantkę i przygotowujemy artystyczne wydarzenia. OK to kolektyw ogrodników, który działa we współpracy z Zielonym Blokiem oraz Fundacją Czas Wolny. W naszej pracy wchodzimy w przestrzeń publiczną, starając się integrować lokalną, krowoderską społeczności wokół ogrodniczej przeszłości Dzielnicy V – dzielnicy absolutnie wyjątkowej, bo obejmującej niegdysiejsze podkrakowskie osady:
Nowa Wieś, Czarna Wieś i Łobzów, które słynęły m.in. z uprawy warzyw sprzedawanych na placu Szczepańskim, jak i trafiających na talerze warszawiaków, poznaniaków, lwowian, a nawet berlińczyków. To tutaj swój ogród warzywny miała królowa Bona.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy