Głowna treść

II Nowohuckie Senioralia odbędą się 21 sierpnia

II Nowohuckie Senioralia odbędą się 21 sierpnia

Koncerty, aktywności sportowe, konkursy, badania i porady, degustacje, występy lokalnych grup wokalnych i recital Jacka Wójcickiego – to wybrane punkty programu II Nowohuckich Senioraliów. Plenerowa impreza na placu przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się 21 sierpnia, rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do późnego wieczora.

Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji Nowohuckich Senioraliów, których pomysłodawczynią była radna Bogumiła Drabik, pora na drugą odsłonę wydarzenia przyciągającego seniorów nie tylko z Nowej Huty, ale też z innych części Krakowa.

II Nowohuckie Senioralia odbędą się 21 sierpnia. Plenerowa impreza zostanie zorganizowana przed Nowohuckim Centrum Kultury; rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do późnego wieczora. W programie szereg atrakcyjnych propozycji.

Uczestnicy imprezy będą mogli bawić się w specjalnie zorganizowanych strefach zdrowia, aktywności i kultury. Planowane są konkursy z nagrodami, degustacje, prelekcje, występy lokalnych grup wokalnych i tanecznych, pokazy mody. Uczestnicy Senioraliów będą mogli skorzystać z nieodpłatnych badań, porad dietetyków i innych specjalistów. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się recital Jacka Wójcickiego i potańcówka.

Nowohuckie Senioralia to inicjatywa przygotowana przede wszystkim z myślą o seniorach, ale w programie przedsięwzięcia znajdują się także propozycje dla całych rodzin. Będzie to więc wielkie rodzinne święto, łączące pokolenia.

Szczegółowy pogram imprezy oraz dodatkowe informacje można znaleźć na profilu Krakowski Generator Społeczny, a także na specjalnej, senioralnej odsłonie strony miasta Kraków Dla Seniora.

Organizatorem wydarzenia jest miasto Kraków, partnerzy to: Nowohuckie Centrum Kultury, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Teekanne, Stowarzyszenie MANKO Głos Seniora, Wodociągi Miasta Krakowa S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.,

Patroni medialni: TVP 3 Kraków, Radio Kraków, portal www.lovekrakow.pl, „Głos Seniora”,  „Głos Tygodnik Nowohucki”.

 

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy