Głowna treść

Historia oszukanej Seniorki z Krakowa

Historia oszukanej Seniorki z Krakowa

Poznaj historię oszukanej seniorki - Józefy z Krakowa

Oszustwa na prezentacjach sprzedażowych to wciąż aktualny problem Polskich Seniorów. Naprzeciw temu wyszło Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, które w myśl pomocy osobom starszym stworzyło kampanie społeczną ,, Bezpieczny Senior. Stop manipulacji,  nie daj się oszukać!”. (więcej o kampanii na: www.niedajmysieoszukac.pl). Kampania ma za zadanie zwiększenie świadomości konsumentów. Jej głównym celem jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do Seniorów, którzy są głównymi adresatami pokazów i prezentacji. (zobacz nowy spot kampanii na: www.youtube.com/watch?v=NAqnF0quCpk).
W jej ramach podejmowane są również działania wspomagające Seniorów, którzy padli ofiarą praktyk psychomanipulacji na prezentacjach. Niedawno do Stowarzyszenia MANKO - Głosu Seniora zgłosiła się Pani Józefa, 67-letnia mieszkanka Krakowa, osoba schorowana (po udarze) niedosłysząca, niedowidząca z orzeczeniem o niepełnosprawności, mająca dodatkowo problemy z poruszaniem się. Oszuści nie mieli żadnych skrupułów, żeby wykorzystać jej słabość i bezbronność. Podczas prezentacji sprzedażowej firmy New Life Sp. z o. o., która odbyła się w renomowanym hotelu Galaxy w Krakowie Pani Józefa została oszukana na 6500 zł. Jej historię i podjęte działania w tej sprawie można poznać oglądając poniższe video:


Historia Pani Józefy została również umieszczona w Ogólnopolskim Magazynie Głos Seniora (zobacz: glosseniora.pl/glos-seniora-online).

Zachęcamy do obejrzenia spotów kampanii ,,Stop Manipulacji, Nie Daj się Oszukać":

Spot ze Zdzisławem Wasiakiem - królem III edycji Sanatorium Miłości: https://www.youtube.com/watch?v=NAqnF0quCpk

Spot z DJ Wiką - najstarszą DJ-ką w Polsce, Ambasadorką Głosu Seniora: https://www.youtube.com/watch?v=rrQXbjEKfYU


Projekt został współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego „Aktywni +” na lata 2021-2025.

Udostępnij jej historię i ostrzeż innych!
Stop manipulacji – Nie Daj się Oszukać!

Organizatorzy:

https://www.glosseniora.pl/
https://www.facebook.com/GlosSeniora
https://www.facebook.com/ogolnopolskakartaseniora

Kontakt dla Mediów:

Daria Niezabitowska, Dział PR, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 608 876 939

Ewa Hołota, PR Manager, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 534 573 412

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy