Głowna treść

Fot. ZIS

Biegaj w Krakowie! i dodatkowe zajęcia halowe

W sobotę 12 lutego odbędzie się kolejny trening biegowy w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”.

A już jutro zapraszamy na dodatkowe zajęcia halowe!

Przyjść może każdy dorosły, bez względu na poziom zaawansowania. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Trening halowy, środa, 9 lutego, godz. 17.00

Gdzie: Hala Gier Sportowych AWF Kraków przy al. Jana Pawła II 78 (zbiórka przy fontannie w Parku Lotników Polskich (od strony al. Jana Pawła II)

Trening biegowy, sobota 12 lutego, godz. 10.00

Gdzie: Błonia Krakowskie (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1)

Celem będzie poprawa sprawności ogólnej oraz koordynacji ruchowej, co przełoży się pośrednio na technikę biegu i na jego ekonomikę. Podczas treningów będziemy zwracać uwagę na poprawność biegania, odpowiednie obuwie, ubiór. Luty to czas „ładowania kilometrów” przed sezonem biegowym, dlatego też będzie ich sporo, dużo pracy tlenowej, ale nie zabraknie także szybkich odcinków czy interwałów. W planie mamy budowanie wytrzymałości poprzez biegi ciągłe, kształtowanie siły biegowej poprzez podbiegi, cross, inne ćwiczenia.

Będziemy pracować również nad poprawą koordynacji i techniki biegu – zarówno na treningach w terenie, jak i w hali. Podczas zajęć w hali będziemy pracować z piłkami lekarskimi, wykonywać ćwiczenia na płotkach, na drabince koordynacyjnej oraz inne ćwiczenia biegowo-koordynacyjne.

Regulamin zajęć
Kadra trenerska

O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zadbają nasi trenerzy.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy