Głowna treść

Bieg Trzech Kopców

Bieg Trzech Kopców

Zmiany w organizacji ruchu, transport dla zawodników i kibiców.

W najbliższą niedzielę, 2 października, odbędzie się 15. Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem wprowadzone zostaną niewielkie zmiany w organizacji ruchu. Uczestnicy biegu, którzy udadzą się do biura zawodów na Stadionie Miejskim im. H. Reymana, będą mogli skorzystać ze specjalnego tramwaju – dostaną się nim w okolice startu w Podgórzu. Po biegu zawodnikom zostaną natomiast udostępnione autobusy, którymi wcześniej z okolic startu w okolice mety będą mogli dostać się kibice.

Zmiany w organizacji ruchu

Na czas biegu będą wprowadzane chwilowe przerwy w ruchu drogowym w rejonie kopca Krakusa (ul. Maryewskiego, ul. Za Torem, ul. Dembowskiego, plac Lasoty, ul. Parkowa, wschodnia strona Rynku Podgórskiego, ul. Limanowskiego – ruch kołowy i tramwajowy zostanie wstrzymany na około 15 min w godz. 10.30-10.45, ul. Brodzińskiego) oraz w rejonie Salwatora.

W godzinach 10.30-12.30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. Zostaną wyznaczone objazdy do ul. Jodłowej i ul. Księcia Józefa:

  • od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Monte Cassino, Zielińskiego, mostem Zwierzynieckim
  • od ul. Jodłowej możliwy będzie dojazd do ul. Królowej Jadwigi ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, Junacką.

W godzinach 10.00-12.30 zamknięta będzie ul. Kościuszki. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Konopnickiej ulicami: Zielińskiego, Monte Cassino do ronda Grunwaldzkiego.

Ruch tramwajowy na Salwator zostanie utrzymany przez cały czas trwania biegu. Zmiany dotkną linie autobusowe nr 100, 101, 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269. Szczegóły na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

W dniu biegu będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się na ulicach: Dembowskiego, plac Lasoty, Parkowej, po wschodniej stronie Rynku Podgórskiego (oprócz karetek pogotowia), fragmencie  ul. Staromostowej, Brodzińskiego, fragmentach ul. Kościuszki i św. Bronisławy.

Mapa i opis trasy 15. Biegu Trzech Kopców znajdują się tutaj. Start o godz. 10.30 pod Kopcem Krakusa, meta pod kopcem Piłsudskiego.

Specjalny transport dla kibiców i zawodników

Uczestnicy, którzy udadzą się do biura zawodów zlokalizowanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, będą mogli skorzystać ze specjalnego tramwaju – dostaną się nim z przystanku „Reymana” w okolice startu w Podgórzu (przystanek „Podgórze SKA”). Planowane godziny odjazdu: 8.30 i 9.40.

Dla kibiców chcących dostać się ze strefy startu do strefy mety zostanie zorganizowany transport. Dwa autobusy będą podstawione na Rynek Podgórski. Odjazdy: około godziny 10.20 i około godziny 10.45 (kierunek – przystanek „Zoo”).

O godzinie 12.00 na przystanek „Zoo” zostaną podstawione autobusy kursujące do przystanku „Muzeum Narodowe” oraz w okolice Rynku Podgórskiego.

Darmowa komunikacja miejska dla zawodników i wolontariuszy

W niedzielę zawodnicy oraz wolontariusze będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów pojazdami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zawodnicy uczestniczący w biegu muszą okazać numer startowy, natomiast wolontariusze – specjalny identyfikator wydany przez organizatora biegu – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Parking dla uczestników

W dniach 30 września – 2 października uczestnikom 15. Biegu Trzech Kopców udostępniony zostanie parking północny (wjazd od ul. Reymonta) Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Z parkingu będzie można korzystać:

  • piątek, 30 września: w godzinach 14.30-20.30
  • sobota, 1 października: w godzinach 11.30-20.30
  • niedziela, 2 października: w godzinach 6.30-18.00.

Wjazd na parking będzie możliwy jedynie za okazaniem karty parkingowej (do pobrania tutaj).

W celu uniknięcia kumulacji uczestników w Biurze Zawodów, zachęcamy do odbierania pakietów startowych w piątek oraz sobotę.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy