Głowna treść

3.  Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport

3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport

Czy leci z nami…? Poznaj przedstawicieli 40 zawodów związanych z lotnictwem

Pilot, stewardesa czy kontroler ruchu to zawody, które w oczywisty sposób kojarzą się z pracą w branży lotniczej. Nie każdy jednak wie, że codziennie na lotnisku swoje obowiązki wykonuje kilkaset osób. 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport to jedyna okazja w Polsce, by w jednym miejscu spotkać przedstawicieli 40 służb lotniskowych i zapoznać się z procedurami rekrutacyjnymi na poszczególne stanowiska. Wydarzenie odbędzie się 22 marca w formie bezpłatnej transmisji online.

Czym zajmuje się agent handlingowy? Jaką rolę pełni marszałek? Co kryje się w strefie zastrzeżonej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pracownicy oraz inne służby pracujące w największym  regionalnym  porcie lotniczym w Polsce - Kraków Airport. Transmisja na żywo z 3. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych Kraków Airport dostępna będzie 22 marca, w godz. 8:00-14:15, na kanale YouTube KRKAirport oraz na Facebooku. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Praca na lotnisku niesie ze sobą wiele wyzwań i odpowiedzialnych zadań, ale też dużą satysfakcję z realizowanych obowiązków. W proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób, a wykonywane przez nie czynności w dużym stopniu wpływają na komfort i bezpieczeństwo naszej podróży. Dla wszystkich miłośników aeronautyki oraz tych, którzy chcieliby podjąć pracę w branży lotniczej, Centrum Edukacji Lotniczej przygotowało nie lada gratkę – 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze w formie online.

To niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których na co dzień nie mamy dostępu. Uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu będą mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się pracownicy krakowskiego portu lotniczego. Dowiedzą się także, jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska i jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód.  Targi zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: funkcjonowanie lotniska, ścieżka pasażera, ścieżka bagażu oraz obsługa statku powietrznego.    

Swoją obecność na targach potwierdziło blisko 40 przedstawicieli jednostek funkcjonujących w Kraków Airport, takich jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna czy Krajowa Administracja Skarbowa. O swojej pracy opowiedzą osoby pracujące w takich działach, jak: Służba Ochrony Lotniska, Usługi Lotnicze, Koordynacja i Planowanie Operacyjne, Utrzymanie Sieci, Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych czy Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza.

Ponadto dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich przygotowano karty pracy w języku polskim oraz ukraińskim, które będą dostępne na: www.krakowairport.pl/targi. Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.       

Transmisja on-line odbędzie się 22 marca, w godz. 8:00-14:15, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz www.youtube.com/user/KRKAirport. Dostępna będzie tylko w dniu wydarzenia.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Centrum Edukacji Lotniczej

Centrum Edukacji Lotniczej - Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe produkty dla osób indywidualnych.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy