Głowna treść

ŻonkilowePodajDalej

Pola Nadziei - ŻonkilowePodajDalej

Wiosna sprawiła, że żonkile w naszym mieście pięknie rozkwitły. Akcja Hospicjum św. Łazarza w Krakowie #ŻonkilowePodajDalej organizowana w ramach 24. Pól Nadziei wchodzi w decydujący moment, gdyż pojawiła się alternatywa dla rysowania żonkili - ich fotografowanie.

Wpisując w wyszukiwarkę FB hasztag: #ŻonkilowePodajDalej można podziwiać narysowane, namalowane, wykonane lub sfotografowane już żonkile. Szczegóły akcji opisane są pod adresem www.pomagam.pl/podaj-dalej

#ŻonkilowePodajDalej - do dzieła!

  1. Narysuj/sfotografuj żonkila – pomyśl serdecznie o chorych, którzy wiosnę spędzają w Hospicjum św. Łazarza. Zamieść obrazek w poście na swoim profilu w mediach społecznościowych.
  2. Oznacz w treści wpisu profil Hospicjum św. Łazarza w Krakowie oraz hasztag #ŻonkilowePodajDalej. Wpłać dar pieniężny na dedykowaną akcji zbiórkę www.pomagam.pl/podaj-dalej lub bezpośrednio na konto bankowe nr 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 z dopiskiem #ŻonkilowePodajDalej - ważna jest każda złotówka.
  3. Zachęć do udziału w #ŻonkilowePodajDalej przyjaciół, bliskich, rodzinę, współpracowników, niech żonkilowe pola zakwitną w całym Internecie.

Powodzenie tej akcji jest dla Hospicjum św. Łazarza bardzo ważne. Tradycyjnie o tej porze roku prowadzone były liczne kwesty przy kościołach, w szkołach, na uczelniach, w sklepach i podczas imprez. Teraz próżno wypatrywać wolontariuszy w przestrzeni publicznej, a strata jaka wynika z niemożności prowadzenia zbiórek, to ok. 500 tys. zł. Właśnie taką kwotę do hospicyjnego budżetu wnosiły kwesty do puszek w czasie Pól Nadziei.

Przydatne linki:

Może także mieszkańcy krakowskich dzielnic zechcą przyłączyć się do akcji #ŻonkilowePodajDalej. Zapraszamy serdecznie. Pomóżmy krakowskiemu Hospicjum, które od 40 lat niesie pomoc chorym u kresu życia i ich rodzinom.

pola nadziei 2021

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy