Głowna treść

2. Internetowa Domówka z DJ WIKĄ i Głosem Seniora

2. Internetowa Domówka z DJ WIKĄ i Głosem Seniora - relacja

2. Internetowa Domówka z DJ WIKĄ i Głosem Seniora pt. „ACH, TE SENIORKI!” z okazji Dnia Kobiet
Taniec lekiem na izolację, smutek i samotność

W dniu 08.03.2021 r. o godzinie 18:00 odbyła się 2. Internetowa Domówka z DJ WIKĄ i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” na profilu Facebook Głosu Seniora - https://www.facebook.com/GlosSeniora organizowana on-line z okazji tegorocznego Dnia Kobiet. W transmisji na żywo domówki on-line brało udział ponad 600 osób z niemal 100 miast zarówno polskich, jak i zagranicznych. Na internetowej potańcówce byli obecni polscy seniorzy z m.in.: Litwy, Rosji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec czy USA. Do tej pory, nagranie dotarło do ponad 50 000 odbiorców, a liczba ta z dnia na dzień jest coraz większa.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie domówki był Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Głosu Seniora. O oprawę muzyczną zabawy zadbała DJ WIKA, czyli Wirginia Szmyt (80+) – Ambasadorka Głosu Seniora i najstarsza najbardziej znana didżejka w Polsce. Od strony muzycznej pomagał również DJ KRIS, czyli Krzysztof Barszcz (60+), który współpracuje z DJ WIKĄ od wielu lat. W tanecznej zabawie uczestniczyli również m.in. Marek Pilch (65+) – Ambasador Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora, sportowiec i maratończyk oraz Hanna Piekarska – koordynatorka kampanii Stylowi Seniorzy.

W trakcie 2. Internetowej Domówce, seniorzy bawili się przy wielu muzycznych przebojach. Podczas wydarzenia on-line odbył się także Pokaz Mody Stylowych Seniorów Głosu Seniora. Aby umilić czas uczestnikom potańcówki, DJ WIKA przedstawiała autorskie złote myśli, a także specjalne dedykacje i życzenia z okazji Dnia Kobiet. Dzięki wsparciu firm partnerskich, w trakcie domówki odbyło się kilkanaście konkursów aktywizujących, a zwycięzcy już niedługo będą cieszyć się wspaniałymi i różnorodnymi nagrodami.

Partnerami wydarzenia, którzy ufundowali liczne nagrody konkursowe byli: Wydawnictwo Sensus, Ziaja Polska (Monika Klita Zimoń), Bielenda, Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa, Beauty Now (Elżbieta Wiśniewska), Pszczelarz Kozacki, Maggie PIU, MONAT Polska (Agnieszka Myślak), Silver oficyna wydawnicza, OBD - Drzwiczki Ortopedyczne do Każdej Wanny, Sylveco - naturalne kosmetyki, Viamed - tlenoterapia hiperbaryczna, Restauracja Wiślany Ogród & Statek Sobieski oraz Anna Kuczak - Makijaż permanentny & Kosmetologia.

Pandemia i wynikające z niej obostrzenia ograniczają życie towarzyskie i dobrą zabawę. 2. Internetowa Domówka z DJ WIKĄ Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” była doskonałą okazja, aby pozwolić seniorom zapomnieć na chwilę o codziennych problemach i oddać się w muzyczno-modowo-taneczny wir zabawy!

Jak podkreśla dr Krzysztof Czarnobilski – geriatra, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu MSWiA w Krakowie oraz Przewodniczący Rady Programowej Głosu Seniora: „izolacja, lęk i stres mogą być dla seniorów o wiele groźniejsze od wirusa. Z tego powodu musimy wspólnie zrobić wszystko, aby aktywizować, edukować i wspierać seniorów. Musimy także odrywać ich od tematyki wirusa i pandemii poprzez inspirowanie i motywowanie do ruchu psychicznego i fizycznego, a także integracji i radości.”.

Całą 2. Internetowa Domówka z DJ WIKĄ i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” można obejrzeć w Głosie Seniora TV – telewizji internetowej dedykowanej seniorom:

Bezpośredni link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/869443373629611/.

Kolejna domówka już niebawem, a informacje o niej pojawią się na:

https://www.facebook.com/GlosSeniora/

https://www.facebook.com/ogolnopolskakartaseniora

https://glosseniora.pl/

https://www.instagram.com/glosseniora/

https://www.instagram.com/karta_seniora/

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy