Głowna treść

Porozmawiajmy o Krakowie...

Porozmawiajmy o Krakowie...

Ogłoszenie ws. konsultacji społecznych w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego dotyczące tego jak Miasto Kraków, jego mieszkańcy i mieszkanki mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu.

Konsultacje skierowane są do mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Podmiot merytoryczny: Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operatorzy Krakowskiego Panelu Transportowego we współpracy z Wydziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu, Zarządem Transportu Publicznego, Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Klimatu oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia.

Termin konsultacji: 12.01-3.02.2023 r.

Cel konsultacji

Konsultacje mają na celu poznanie potrzeb i opinii mieszkańców i mieszkanek oraz krakowskich organizacji pozarządowych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek priorytetyzacji zagadnień, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.

Przedmiot konsultacji

Wypracowanie propozycji rozwiązań w jaki sposób Miasto Kraków i  mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu w oparciu o następujące obszary:

  • W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
  • W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
  • W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?

FORMY KONSULTACJI:

1. Spotkania dla mieszkańców i mieszkanek:

  • 17 stycznia 2023 r.  godz. 18:00-19:30

Miejsce: Centrum Obywatelskie przy ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana) - I piętro, pokój nr 39.

  • 25 stycznia 2023 r. godz. 18.00-19.30

Spotkanie realizowane w trybie on-line, link do spotkania oraz dodatkowe informacje na stronie www.obywatelski.krakow.pl.

2. Formularz konsultacyjny (w formie elektronicznej lub papierowej).

Formularz dostępny jest pod linkiem: https://poledialogu.typeform.com/KPT-konsultacje

Wypełniony formularz konsultacyjny w formie papierowej można również przesłać na adres fundacji:

Fundacja Optimum Pareto

ul. Celna 6/9, Kraków 30-507

3. Krakowski Panel Transportowy

Termin: 4 marca-1 kwietnia 2023 r.

Kontakt do organizatorów:

Fundacja Pole Dialogu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 737 332 271

Fundacja Optimum Pareto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 785 628 198

Porozmawiajmy o Krakowie...

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy