Głowna treść

10. Krakowska Jesień Muzyczna

10. Krakowska Jesień Muzyczna

Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae" wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na kolejną edycję Krakowskiej Jesieni Muzycznej.

10. Krakowska Jesień Muzyczna to okazja do uczczenia nie tylko jubileuszu festiwalu, ale także rocznic jednych z najważniejszych kompozytorów naszych czasów: Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara czy Szymona Laksa. Tegoroczna edycja to niezwykłe połączenie kompozycji i talentów, które przypomni nam, dlaczego muzyka klasyczna jest nieustannie inspirująca.

Cztery pierwsze festiwalowe koncerty odbędą się w dniach 15-18.10, a koncert finałowy odbędzie się w sobotę 21.10. Szczegółowy program oraz bilety dostępne są na stronach: https://www.kjm.festiwalmuzyczny.com/ oraz https://filharmoniakrakow.pl/

W tym roku organizatorzy proponują publiczności pięć koncertów będących podróżą przez różne epoki i style muzyczne. Zaproszenie do ich wykonania przyjęli: Piotr Lato, Paweł Cal, Wojciech Koprowski i Łukasz Syrnicki, Mauris Ensemble, Duo Sollini – Barbatano, Katarzyna Oleś-Blacha i Mariola Cieniawa, a koncert finałowy, to (po raz pierwszy na festiwalu) koncert z orkiestrą – Śląską Orkiestrę Kameralną, z którą w roli solistów wystąpią Jan Kalinowski oraz Marek Szlezer, poprowadzi pochodzący z Francji Antonin Rey. Festiwal otworzy Sekstet Krzysztofa Pendereckiego, w zestawieniu programowym z utworem, który powstał w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – będzie to drugie wykonanie Ostatniego utworu na klarnet, waltornię, trio smyczkowe, fortepian i taśmę Pawła Mykietyna.

10. Krakowska Jesień Muzyczna to święto kameralnej muzyki klasycznej, święto dorobku festiwalu oraz wyjątkowego dziedzictwa polskiej i światowej muzyki!

10. Krakowska Jesień Muzyczna

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy