Głowna treść

Rozciągnij się z Janem

„Rozciągnij się z Janem” – artystyczne ćwiczenia w Galerii Bronowice

Dzieci to wnikliwi obserwatorzy, których zainteresować może każdy kształt, ruch czy kolor. Zaspokojenie ich ciekawości stanowi nierzadko ogromne wyzwanie. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie postanowiła wesprzeć drzemiącą w nich kreatywność i we współpracy z Galerią Bronowice już 23 października rozpoczyna cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych „Rozciągnij się z Janem”. Zajęcia potrwają aż do grudnia, a każde z nich przybliży uczestnikom podstawowe zagadnienia sztuki. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat.

Wychowanie artystyczne to jeden z kluczowych elementów rozwoju dziecka. Nie tylko wzmacnia inteligencję emocjonalną i wpływa na poszerzenie wiedzy, ale pozwala też na lepsze zrozumienie otaczającego świata. Dydaktycy z Akademii Sztuk Pięknych, będąc świadomi znaczenia edukacji plastycznej, przygotowali interesujące zajęcia, podczas których będą wprowadzać dzieci w świat sztuki.

„Rozciągnij się z Janem” to cykl bezpłatnych spotkań, podczas których uczestnicy w wieku 6-12 lat będą mogli wziąć udział w wielu ćwiczeniach i dyskusjach. Nauka oparta będzie m.in. o pracę z własnym szkicownikiem czy reprodukcjami dzieł artystów. Temat każdego z warsztatów obejmie różnorodne środki artystyczne, które staną się przedmiotem zadań praktycznych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 23 października, w godz. 10:00-12:15, w Galerii ASP w Galerii Bronowice. Tematem przewodnim zajęć będzie zagadnienie formy jako: konturu (linii, plamy czy światłocienia), zawartości i układu elementów w obrazie. Nie zabraknie pogadanek o kadrowaniu.

W listopadzie i grudniu warsztaty będą odbywać się co dwa tygodnie. Prowadzący poruszą na nich zagadnienia przestrzeni, kolorów oraz światła i cieni w obrazie. 

- Nasza współpraca z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie jest dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Dzięki ciekawym zajęciom, które łączą merytoryczną wiedzę z zabawą, dzieci będą mogły zyskać nową przestrzeń do rozwijania swoich pasji – mówi Aleksandra Mańka, dyrektor Galerii Bronowice.

Aby zapisać się na bezpłatne warsztaty należy wysłać zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości powinna znaleźć się nazwa i termin wybranych warsztatów, a także imiona i nazwiska zgłaszanych uczestników oraz ich opiekunów wraz z danymi kontaktowymi.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, odbywają się w Galerii ASP na pierwszym piętrze Galerii Bronowice.

 

kontakt dla mediów:

Agnieszka Dźwigoń, Open Media, tel. 698 618 575, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra Burak, Open Media, tel. 664 716 024, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy