Głowna treść

Filmowe Bulwary wrzesień 2021

Filmowe Bulwary wrzesień 2021

Zapraszamy na seanse plenerowe z Centrum Młodzieży i Kinem Paradox.

Pokazy o dbędą się w trzy weekendy września ( 3 5 .09 , 10 12 .09 i 17 19 .09 )). Miejsce i czas : PrzyStań na plaży (Bulwar Kurlandzki przy moście Kotlarskim), godzina 19.30 . Szczegółowy progra m na www.kinoparadox.pl

Wśród filmów zarówno słynne produkcje, jak i kino znane bardziej wtajemniczonym. Zobaczymy mię dzy innymi „„(nie znajomych ””, Arab Blues ””, Palm Springs ””, Powitanie słońca i Winnych ””. Dołączcie do nas!

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa (edycja 2020).

Program wydarzenia:

 • 3 IX Zamknąć za sobą drzwi / reż. Krzysztof Szmajgier / Polska / 1987 / 85’
  07 zgłoś się ! Przez Polskę przebiega szlak handlu narkotykami. Zjawiają  się dwaj gangsterzy amerykańscy - Oscar Thomas "Capucino" i Adolf Kranz - oraz grupa handlarzy z Jugosławii, która ma przejąć towar… Do akcji włącza się porucznik Borewicz i niezbyt rozgarnięty i kompetentny współpracownik, porucznik Jaszczuk.
 • 4 IX Winni / reż. Gustav Möller / Dania / 2018 / 85’
  Każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia. Ten trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller, stał się sensacją festiwali w Sundance i Rotterdamie.
 • 5 IX (nie)znajomi / reż. Tadeusz Śliwa / Polska / 2019 / 107’
  Zasady są proste: do stołu siadają trzy pary i jeden singiel, a kiedy wszyscy objedzą się już wegetariańskimi frykasami i znudzi im się nowobogacka etykieta, na stole lądują telefony. To gra w otwarte karty: każdy sms zostaje odczytany na głos, a każda rozmowa odbywa się pod czujnym okiem współbiesiadników. Wśród nich zobaczymy m.in. Tomasza Kota, Łukasza Simlata, Maję Ostaszewską.
 • 10 IX Palm Springs / reż. Max Barbakow / USA / 2020 / 90’
  „Palm Springs” to inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Film zebrał entuzjastyczne recenzje i ocenę bliską 100% na Rotten Tomatoes. To jeden z tych filmów, który chce się oglądać i oglądać – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą.
 • 11 IX Włoskie wakacje / reż. James D'Arcy / Wielka Brytania, Włochy / 2020 / 94’
  Liam Neeson, tym razem w cudownej, komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa!
 • 12 IX / Arab Blues / reż. Manele Labidi / Francja, Tunezja / 2019 / 88’
  Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane.
 • 17 IX Kamper / reż. Łukasz Grzegorzek / Polska / 2016 / 89’
  Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami.
 • 18 IX Oto my / reż. Nir Bergman/ Włochy, Izrael / 2020 / 94’
  Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie. Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020.
 • 19 IX Powitanie słońca / reż. Stéphane Haskell / Francja / 2019 / 85’
  Widzieliście kiedyś ortodoksyjnego Żyda, mordercę w celi śmierci albo Masaja praktykujących jogę? „Powitanie słońca” to intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile.

WSTĘP WOLNY.
Zapraszamy!

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy