Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Zabytkowe autobusy i tramwaje na ulicach Krakowa

Przejażdżka zabytkowym Sanem, Ikarusem, a może tramwajem typu 102N? W nadchodzący długi weekend na miłośników starych pojazdów komunikacji miejskiej będzie czekać sporo atrakcji. 14 i 15 sierpnia na ulicach Krakowa pojawią się specjalne linie, obsługiwane historycznym taborem MPK.

Fot. Magiczny Kraków

Nowe stawki za przejazdy taksówkami już obowiązują

Od 29 lipca krakowscy przewoźnicy mogą stosować nowe stawki za przejazdy taksówkami. Są one odzwierciedleniem kompromisu między oczekiwaniami taksówkarzy, a możliwościami mieszkańców.

Fot. Olaf Cirut

Twórczość słynnych poetów pojawiła się na ścianach krakowskiej szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego coraz bliżej. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krakowie na uczniów czeka już niespodzianka.

YOO! Weź udział w Festiwalu Sportów Miejskich

YOO! Weź udział w Festiwalu Sportów Miejskich

Festiwal Sportów Miejskich YOO! zamienił park Jordana w przestrzeń pełną młodych miłośników deskorolek, hulajnóg i rolek. Uczestnicy festiwalu, który odbywa się 3 i 4 sierpnia, mogą wziąć udział w warsztatach i aktywnościach przygotowanych w kilku strefach tematycznych. Wydarzenie jest skierowane do osób w wieku od 12 do 26 lat.

79. Tour de Pologne: zmiany w organizacji ruchu

79. Tour de Pologne: zmiany w organizacji ruchu

W piątek, 5 sierpnia, w Krakowie odbędą się finisz 7. etapu oraz zakończenie 79. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour.

Doskonalenie techniki jazdy samochodem – szkolenia dla seniorów

Doskonalenie techniki jazdy samochodem – szkolenia dla seniorów

Masz 60+, jesteś kierowcą i chcesz podrasować swoje umiejętności? Urząd Miasta Krakowa zaprasza na szkolenia z doskonalenia techniki jazdy samochodem „Szczęśliwa 60-tka”.

Jordanówka

Zagospodarowanie i funkcje budynku pawilonu „Jordanówka” na terenie Parku Jordana przy Al. 3 Maja 11 - raport z konsultacji społecznych

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej opublikował raport z konsultacji społecznych dot. Zagospodarowania i funkcji budynku pawilonu „Jordanówka” na terenie Parku Jordana przy Al. 3 Maja 11.

Akademi@60+

Akademi@60+

Projekt zakłada wsparcie seniorów w zakresie korzystania z komputera i Internetu w oparciu o nowatorską metodę programowania z wykorzystaniem LEGO® Education, korzystania z aplikacji pomocnych w życiu codziennym oraz trening pamięci wspomagających utrwalenie nowo poznanych treści.

Sąsiadki w Ogrodzie

Sąsiadki w Ogrodzie

W sierpniu 2022 zapraszamy na zajęcia plenerowe w ramach projektu Sąsiadki w Ogrodzie. Do udziału w zajęciach zapraszamy seniorki z Polski i Ukrainy mieszkające na terenie Krowodrzy i okolic. Udział jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 16:00 - 18:00.

Pływające maluchy - lekcje pływania dla rodziców z dziećmi do lat 4

Pływające maluchy - lekcje pływania dla rodziców z dziećmi do lat 4

Gmina Miejska Kraków i  Lemon Concept s.c. serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi w wieku do lat 4, mieszkających na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
ul. Kazimierza Wielkiego 112/2
30-074 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy