Głowna treść

Zbieramy krowoderskie fotografie

Zbieramy krowoderskie fotografie

Trudno wymyśleć lepsze osiemnaste spotkanie. Filia 21 i 22 Biblioteki Kraków wspierają lokalną tożsamość, kontynuując tradycje Biblioteki Krowoderskiej (utw.1980 – zlikw. 2017).

Teraz zainicjowały zbiórkę lokalnych tekstów kultury, jakimi są fotografie.

Opowie o tym kierownik BK Piotr Wasilewski oraz Ludmiła Guzowska, która przez kilka lat współorganizowała Porozmawiajmy o Krowodrzy.

Zawodowymi doświadczeniami z tej dziedziny podzielą się: Marek Świca, dyrektor Muzeum Fotografii (w skrócie MuFo, mające oddział przy ul. Józefitów 16 w Dzielnicy V); Barbara Bielec, właścicielka kilkupokoleniowego zakładu fotografii artystycznej przy placu Inwalidów oraz fotograf Jan Zych.

Porozmawiamy o specyfice fotografii tej części Krakowa w okresie, kiedy dopiero ujednolicała się z resztą miasta. O narracji mikroojczyzn, wyrażanej przez fotografie i tym jak wyrażają naszą specyfikę. Ale zapraszając ich twórców dowiemy się też, jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniają się oni sami i charakter ich pracy. Dyrektor MuFo opowie jak funkcjonuje muzeum z nową nazwą i odnowioną formułą. Może nawet: jak często bywa „Muzeum Fotografów”? Prześlijcie Państwo lub przynieście na spotkanie l zdjęcia i dołączmy do zbiórki. Wszyscy przecież bywamy fotografami.

Koncepcja i prowadzenie: Łukasz Mańczyk, radny Dzielnicy V Krowodrza.

Zapraszamy we czwartek 16 grudnia od godziny 17.30 a spotkanie na żywo oraz w internecie.

Transmisja online: https://fb.me/e/159LsoBt5 (Facebook/PorozmawiajmyOKroowdrzy) oraz stacjonarnie: ulica Królewska 59 Filia BK

Zbieramy krowoderskie fotografie

 

Logo miasta Krakowa

 

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
pl. Inwalidów 6
30-033 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax. 
(012) 636-95-95
e-mail 
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania mieszkańców:
10:00 -14:00

Herb Krowodrzy